hanifece
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

bir şiir yazmak lazım sana

bir şiir yazmak lazım sana Empty bir şiir yazmak lazım sana

Mesaj tarafından karakan Salı Kas. 10, 2009 9:53 pm

bir şiir yazmak lazım sana Cicek2xq2

bir şiir yazmak lazım sana;

seni sana "benzeyenlerden" ayırmak için...hayatımızda hep var olanama hayatımızın parçası olmaktan uzakvarlıgıylayoklugu arasında bir gıdım farkedenartısıyla eksisini topladıgımızda geriye kalanı sadece "alışkanlık" olanlarla aranızdaki farkı koymak lazım ortaya; anlamak için senin degerini....
sen ki;yoklugunu göze alması enzor olansın...sen ki;varlıgı sanki hayatın anlamısın..... sana yönelen her cümlemde bir ruhsana uzanan elimde bir şifa umudu var gibi bunalmış ruhuma...hani ilaçtır ya bazen bir dokunuşbir sıcak bakışnefes almanın bile anlamsız geldigi anlarda;işte öylesin bu günlerde bana...

senisana "benzemeyenlerden" ayırmak için...hayatımızda yer vermedigimizama hayatımızda eksikligini de hissetmedigimizvarlıgıyla çok şey kazanacagımızı düşünmedigimizelden geldigince uzak durmaya çalıştıgımızönyargılı olmadıgımız ama sempati de duymadıklarımızla arandaki fark;hissettirdigin "hayalkırıklıgı ve kaybetme korkusu" olmalı belkide....

seni ne kadar istediğimi anlatmak için....
ama büyük bir risksana begeni ve sevgi ifade eden her cümle "seni kazanmadan kaybetmekten korkan" bu yürek için...ne sagın belline de solun...o kadar zorki;sana "sana ihtiyacım var" demek...
ne sana benzeyenlere karşı var olan bir korku bune de benzemeyenlere...o kadar sıradan ve o kadar rutin geliyorki içinde bulundugum ortamlar ve muhataplarımsankiseni çıkartsam belleğimdengeriye koca bir boşluk kalacak....bu olsa gerek aşk dedikleri..herşey ve herkes bir tarafa "sen" bir tarafa...oysaki senden önce de akıyordu hayatsenden sonrada akacakbiliyorum... ama ne garipkisanki sensiz herşey hayalbir tek sen gerçek....

sana asla ulaşamayacak olmanın acısını anlatan...herşeyin temeline seni koymuşkenher mutlulugun ve keyfin hamurunda senden birşeyler buluyor ve arıyorken" seninle ama sensiz"
yaşamanın tatsızlıgını nasıl ifade edecegini bilememek ne kadar acizleştiriyor beni bir bilsen...

asla sana yazıldıgını anlamayacagınsordugunda "öylesine yazıldı" demek zorunda kalacagım... sadece ve sadece rahatlamak adına yazılmalı bu şiir...ne bir mesaj olmalı sanane de beklenen bir umudun ifadesi olmamalı...öylesine yakınama öylesine de uzagızki seninlene sensizlik mümkünne de seninle bir hayat...kalmalı bu şiir okuyanların hafızasında "farazi bir şiir" olarak...hani belki aynı dertten muzdarip başka yüreklere su serper bir nebze....

hani belki birgün "geriye ne bıraktın bu alemden göçmeden" diye sordugunda bir dostum" onaonu anlatan bir şiir yazdımonun bile farkında olup üstüne almadıgı" diyebilmeliyim..."neden" diye sordugunda ise tek bir cümle dökülmeli dilimden seni hatırlayarak;
"asla sahip olamayacagını bildigin birini tamamen kaybetmektenseonu onsuz yaşamanın acısına razı oldumo kadar....."

taner erdem-17 nisan 2005
karakan
karakan
Admin

http://hanifece.yetkinforum.com