forum kurallarına dikkat edelim

Aşağa gitmek

forum kurallarına dikkat edelim

Mesaj tarafından hanifece Bir Cuma Kas. 06, 2009 3:12 pm

hanifece forumlarına üye olan herkes aşağıdaki kuralları okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.
Forum için yazılmış bu kurallar tüm üyelerin lehine olup forumun seviyesini ve kalitesini koruyup geliştirme amacı taşımaktadır.

1) Türk kanunları, internet sitelerinde yer alan yazılar hakkında Basın Yayın kanununa atıfta bulunarak değerlendirmektedir. Yani site içerisinde yazılı olan herşeyin sorumlusu olarak kanun, site yöneticilerini sorumlu saymaktadır. Yukarıdaki maddenin oluşumundaki ana kaynak ise Basın Yayın Kanununun ilgili maddesidir. Bu baglamda, site yönetimi mesajların silinmesi ve editlenmesinde hassasiyet gösterme hakkına sahiptir.

2) hanifece forumlarına aktif olarak üye olabilmek için üyelik formunun doldurulması ve geçerli bir email adresinin belirtilmesi gerekmektedir. hanifece yönetimi üyelerin üye profilindeki tüm bilgileri doğru kabul eder. Bilerek yada bilmeyerek yazılmış yanlış bilgilerden kaynaklanan her türlü problem hanifece yönetiminin sorumluluğu altında değildir. Ayrıca hiçbir bilgi vermeden foruma üye olunamaz.

3) Forumda Türk hukuku kanunlarına aykırı yazılar görüldüğünde derhal silinecektir. Fakat geç kalındığı veya gözden kaçtığı taktirde kanuni yaptırım gerektiğinde yazı sahibinin IP adresi ve kişisel bilgileri gerekli mercilere teslim edilecektir. Yazdığınız her mesajda IP adresinizin kaydedildiğini lütfen unutmayın.

4) hanifece forumlarında tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlerimize yakışmayan, argo, müstehcen, kaba, nefret dolu, hakaret edici ve üçüncü şahısları aşağılayıp küçük düşürücü yazılar yazmak yasaktır.

5) hanifece forumlarında siyasi propaganda yapmak ve din, dil, ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek yasaktır.

6) Forum ortamına kişisel problemler, anlaşmazlıklar taşınamaz. Forumun huzurunu bozan tartışmalar özel mesaj yada forum dışındaki ortamlarda yapılmalıdır.

7) Mesajlarda bir olay anlatılıyorsa, olay içerisinde geçen olumsuz şekilde nitelendirilen kişi, kuruluş ve marka isimleri deşifre edilmemeli, konu hakkında özel mesaj yoluyla bilgi alışverişi yapılmalıdır. Bunun sebebi birinci maddede açıkça anlaşılmaktadır.

8 ) Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geldiğinden, büyük harfle yazmak yasaktır.

9) Bir mesaj sadece ilgili tek bir alana gönderilebilir. ilgili bölüm hakkında site yönetiminden destek alınabilir.

10) Bir kişi birden fazla rumuz veya isimle, farklı kişilermiş gibi aynı konuda görüş belirtmesi yasaktır. Ayrıca, kendisine ait olmayan isim ve soyadları üye ismi olarak kullanılamaz.

11) hanifece forumlarında herhangi bir site reklamı yapmak üye toplamak yasaktır.

12) hanifece forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek , forum düzenini bozmaya yönelik yazılar yazmak yasaktır. Verilen kararlarla ilgili problemlerin Admin veya Moderatörler ile özel mesaj aracılığıyla paylaşılması gerekmektedir.

13)hanifece Forumlarında genel ahlaki kurallarımız çerçevesinde max. 150 x 150 pixel ebatlarında ve max. 10 KB boyutunda her avatar kullanılabilir.

YÖNETİCİ YETKİLERİ

1) Yukarıdaki kurallara uymayan üyeler hanifece yönetimi tarafından uyarılır, yapılan hataların tekrarı halinde foruma yazı yazmaları engellenir ve üyeliklerine son verilir.

2) Foruma yazdığı yazı veya hareketlerden dolayı bir ay içerisinde iki defa uyarı alan üyeler forumdan uzaklaştırılır.

3) Bu kurallar hanifece forumlarının düzeni için vardır. Bu kurallar moderatörlerin bilgi kaynağıdır. Kurallarda ve yaptırımlarda esnek veya katı davranmak forum yöneticisinin yetkisi dahilindedir.

4) Moderatörler yazılan bir yazının konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirse o yazıyı uygun bölüme aktarma veya silme hakkına sahiptir.

5) Moderatörler yukarıdaki kurallara uymayan mesajları silme, değiştirme ve kilitleme haklarına sahiptir. Mesaj sahiplerine mutlaka özel yollardan ulasılır ve gerekçeleriyle açıklanarak özel uyarı yapılır.

6) Forum kurallarını güncelleme hakkı hanifece yönetiminde saklıdır


İYİ FORUMLAR..Hanifece yönetimi
avatar
hanifece
Admin

Mesaj Sayısı : 1115
Kayıt tarihi : 06/11/09

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz